Doładowanie telefonu w sklepie

Jeśli nie chcesz „wiązać się” z operatorem telefonii komórkowej abonamentem, pozostaje opcja korzystania z doładowań na kartę. To wygodny, prosty i szybki sposób na korzystanie z usług komórkowych przez cały miesiąc, a nawet dłużej. Ale jak przeprowadzić doładowanie telefonu w osiedlowym sklepie?

Doładowanie telefonu przy okazji codziennych zakupów

Popularne sieci małych sklepów spożywczych oferują swoim klientom zakup kart od różnych operatorów, z dowolnie wybranym nominałem. Doładowanie Orange,
T-mobile czy Plush? Żaden problem.

Zasada działania jest bardzo prosta i intuicyjna. Kod doładowujący wraz ze szczegółową instrukcją doładowania otrzymasz na wydruku od kasjera.

Niewątpliwym plusem takiego rozwiązania jest to, że doładowanie telefonu następuje przy okazji codziennych zakupów, a więc nie tracisz czasu. Ponadto możesz wybierać z oferty różnych sieci komórkowych i kwot (np. 50 PLN, 100 PLN, 200 PLN itd.).

To świetne rozwiązanie dla osób w każdym wieku. Także seniorzy doceniają taką formę płacenia za połączenia, bo w razie wątpliwości zawsze mogą liczyć na wsparcie sprzedawcy.

Czy opłaca się dziś doładowywać telefon?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy przy obecnej ofercie abonamentowej doładowanie telefonu na kartę w ogóle się opłaca. Najtańsze oferty na abonament zaczynają się od 30 złotych miesięcznie, więc koszt jest zbliżony (a nawet często niższy) od comiesięcznego doładowywania. Czy faktycznie warto stawiać obecnie na doładowania na kartach?

Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych preferencji użytkownika telefonu, ale nie można z całą stanowczością powiedzieć: „nie, to się nie kalkuluje”. Bo jest wiele plusów takiego rozwiązania.

Niektórzy po prostu nie chcą podpisywać umowy abonamentowej, która zobowiązuje do płacenia stałej comiesięcznej sumy przez rok lub więcej. Tymczasem cykliczne doładowania rozwiązują ten problem, pozwalając na większą elastyczność. Użytkownik sam decyduje, jak często i za jaką kwotę jest w stanie wykonać doładowanie. Ponieważ wielu operatorów oferuje taką możliwość, to jest z czego wybierać.

Doładowanie telefonu a warunki korzystania z oferty

Każda sieć komórkowa ma własne warunki dotyczące stanu ważności konta
w telefonie na kartę. Zasada jest prosta: im niższa kwota doładowania, tym okres korzystania jest krótszy. Warto mieć to na uwadze, bo może się okazać, że po kilku dniach od doładowania rozmowy wychodzące będą już zablokowane.

Postaramy się omówić to na konkretnym przykładzie. Najniższe doładowanie Orange wynosi 5 złotych. Przy tak niewielkiej kwocie czas wykonywania połączeń wynosi 2-5 dni (w zależności od wybranej oferty, np. doładowanie Orange Yes, Orange Go, Orange Free itd.), podczas gdy czas odbierania połączeń to już 31 dni.

Średnio użytkownicy doładowują telefon za 40-50 złotych i w takim przypadku ważność okresu wykonywania połączeń wynosi 40-93 dni, podczas gdy czas odbierania połączeń – 12 miesięcy. Zazwyczaj taka kwota wystarcza na 1-2 miesiące korzystania z telefonu, choć oczywiście jest to kwestia bardzo indywidualna.

Zdecydowanie najbardziej opłacalne jest doładowanie za 200 złotych, czyli za maksymalną kwotę. Wówczas czas wykonywania połączeń wynosi od 200 dni do nawet 10 miesięcy.

Warto mieć na uwadze, że nie wszystkie doładowania dostępne są w sklepach. Mniej popularne kwoty doładowań, np. 10 lub 25 złotych, można zrealizować wyłącznie online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here