sporty wodne

Szukasz pomysłów na aktywne spędzenie lata? Lubisz wyzwania i poszukujesz nowych form aktywności, które dadzą Ci porządny zastrzyk adrenaliny? Nie wiesz, na co się zdecydować, bo masz zbyt wiele pomysłów w głowie? A może odpowiedzią na Twoje potrzeby są sporty wodne. Zapoznaj się z ofertą idealnych sportów wodnych na lato 2021 i wybierz formę spędzania wolnego czasu odpowiednią dla Ciebie.

 1. Rodzaje sportów wodnych

Wachlarz jest bardzo szeroki i w tym temacie praktycznie nie ma ograniczeń. Możesz wybrać np.:

– kajakarstwo – na rynku istnieje szeroka oferta różnego rodzaju kajaków: kajaki rekreacyjne, turystyczne oraz kajaki sportowe np. regatowe, górskie slalomowe lub górskie zjazdowe.

– żeglarstwo – pływanie po wodzie na żaglówkach lub jachtach, które zaopatrzone są w żagle napędzane siłą wiatru.

– surfing – jazda na specjalnej desce, która unoszona jest przez czoło fali.

– windsurfing – uprawiany przy użyciu deski i przymocowanego do niej elastycznie pędnika żaglowego.

– kitesurfing – to poruszanie się na desce lub hydroskrzydle przy pomocy zamontowanego do niej latawca.

– flowboarding – w dużym uproszczeniu można powiedzieć, że to surfing na sztucznej fali.

– nurkowanie – przebywanie pod wodą z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu lub na tzw. zatrzymanym oddechu.

Jak widać możliwości jest wiele, ale jaki sprzęt będzie odpowiedni? Poniżej kilka przydatnych informacji o konkretnych modelach wybranych sprzętów do sportów wodnych.

 1. Przegląd konkretnych modeli sprzętów do sportów wodnych

Na początku warto podkreślić, że kupując tego typu sprzęt musimy postawić przede wszystkim na sprawdzone marki, które do produkcji sprzętów używają  materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu mamy 100% gwarancję bezpieczeństwa, jakości i komfortu. Taka właśnie jest marka Aquaglide, która oferuje miłośnikom sportów wodnych szereg innowacyjnych sprzętów najwyższej jakości.

Deski SUP

Deski te znalazły zastosowanie w wiosłowaniu na stojąco na specjalnej desce, która jest podobna do deski używanej w surfingu, ale jest od niej dłuższa. Deski SUP możemy ogólnie podzielić na dwie kategorie:

 1. a) deski twarde – styropianowy rdzeń obłożony kilkoma warstwami laminatów z włókna szklanego, żywicy epoksydowej, kevlaru lub węgla, co zapewnia im niezwykłą sztywność.
 2. b) deski pompowane – cieszące się obecnie dużą popularnością alternatywy dla trudnych w transporcie i przechowywaniu desek twardych. Można ją w bardzo prosty sposób zwinąć i włożyć do plecaka. Dzięki zastosowanej przy jej produkcji innowacyjnej technologii drop-stitch deska po napompowaniu staje się niezwykle sztywna i twarda oraz wysoce odporna. Firma Aquaglide oferuje szeroki wybór pneumatycznych desek, dlatego każdy wymagający klient znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wyróżniamy również kilka rodzajów desek SUP w zależności od ich przeznaczenia- np. deski rekreacyjne do pływania po różnych akwenach wodnych, deski touring (spiczaste deski przystosowanie do wycieczek wodnych, można na nie bez problemu wziąć dodatkowy bagaż) oraz wędkarskie.

Kajaki pompowane (inaczej pneumatyczne)

Lekkie i poręczne kajaki wykonane z gumy. Po spuszczeniu powietrza doskonale mieszczą się w bagażniku, więc nie musisz się martwić o ich transport i przechowywanie. Doskonale nadają się na wycieczki po rzekach i jeziorach. Firma Aquaglide oferuje również szeroki wybór finów (płetw) do kajaków pneumatycznych, które zamocowane do dna pomogą w utrzymaniu kierunku płynięcia na większym akwenie.

Wyróżniamy różne rodzaje kajaków pneumatycznych zgodnie z ich przeznaczeniem:

 1. a) rekreacyjne,
 2. b) ekspedycyjne – dla miłośników długich wypraw, przeznaczone do raftingu rzecznego, świetnie sprawdzają się też na rzekach i wodach morskich, posiadają zamykane przestrzenie na bagaż, wyposażone w stabilizator toru, aby móc bez przeszkód płynąć na wprost.
 3. c) wędkarskie – z możliwością zamontowania silnika za burtą, posiadają wiele praktycznych uchwytów do mocowania sprzętu i bagażu, można również w razie potrzeby zamontować dodatkowe siedzenie.
 4. d) kajaki hybrydowe – doskonałe na wody górskie oraz płytkie zbiorniki. Dzięki podłodze w technologii Duratex jest ona bardzo wytrzymała i odporna na ciężkie warunki.
 5. e) ultralekkie kajaki – kajaki ważące niespełna 3 kg, które można bez przeszkód zabrać ze sobą wszędzie.
 6. f) kajaki przeznaczone dla jednej osoby oraz tandemy.

Banany wodne

Rekreacyjne nadmuchiwane łodzie, które przeznaczone są do ciągnięcia za motorówką. Ten pneumatyczny sprzęt doskonale nadaje się do skoków na falach i szybkiej jazdy dla kilku osób (mieszczą od 3 do 10 osób), dlatego są świetną rozrywką dla całych rodzin. Są to sprzęty o duzych rozmiarach, dlatego warto zaopatrzyć się w pompki ręczne lub elektryczne. Dodatkowo należy pamiętać, że aby móc holować banany wodne należy dodatkowo zdać licencję na holowanie obiektów pływających.

 1. Dlaczego tego lata warto postawić na sporty wodne?

Sporty wodne niezwykle rozwijają wytrzymałość, ujędrniają skórę i modelują. Ponadto relaksują fizycznie i psychicznie, zmniejszają napięcie mięśniowe, stanowią profilaktykę różnego rodzaju wad postawy oraz wpływają korzystnie na układ immunologiczny. Dzięki sportom wodnym mamy możliwość całymi rodzinami spędzać czasu na powietrzu, dzięki temu nasz organizm jest bardziej dotleniony, a mózg pracuje sprawniej.

Sporty wodne wypływają bardzo korzystnie nie tylko na ciało, ale również na umysł, dlatego lato 2021 spędź nad wodą i postaw na sporty wodne, a taki sprzęt zakupisz na https://www.amazigo.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here