Jak wyczyścić srebro

Każdy z nas na pewno posiada jakąś biżuterię na przykład bransoletkę, naszyjnik czy też pierścionek.
Biżuteria bardzo często produkowana jest z srebra, a jak wiemy srebro lubi się utleniać i przez to traci na wyglądzie.
Podczas zjawiska utleniania srebro pokrywa się patyną, która nie jest zbyt estetyczna.
Mając na uwadze fakt że srebro traci swój wygląd z czasem przedstawię kilka prostych sposobów na czyszczenie srebra.
Jak wyczyścić srebro?
Do pierwszego sposobu będziemy potrzebować pasty do zębów i bawełnianej ścierki, ważne jest żeby pasta, której używamy nie zawierała substancji wybielającej zęby i zbyt dużej ilości sodu, który mógł by zniszczyć srebro.
Jeśli mamy już wszystko przygotowane nakładamy pastę na bawełnianą ścierkę i pocieramy o srebro, następnie odkładamy srebro na 10-15 minut po czym opłukujemy srebro w wodzie.
Do drugiego sposobu będziemy potrzebować folii aluminiowej, soli oraz wody.
Do naczynia trzeba włożyć folię a następnie srebro, to wszystko należy zalać gorącą wodą z solą a następnie odczekać około 15 minut.
Po tym zabiegu srebro trzeba dokładnie umyć i wysuszyć.
Do trzeciego sposobu będziemy potrzebować popularnego napoju 7Up, Kwas zawarty w tym napoju niszczy brud, który osadził się na naszych srebrnych przedmiotach. Przedmioty wystarczy zanurzyć w napoju i pozostawić na około 10 minut po czym wyciągnąć i dokładnie umyć.
Do kolejnego sposobu będziemy potrzebować popiołu, używanie popiołu do czyszczenia srebra to bardzo stary sposób. Aby wyczyścić srebro popiołem, należy nabrać jego niewielką ilość na zmoczoną szmatkę bawełnianą. Pocierając usuwamy brud.
Przedstawione sposoby czyszczenia srebra są proste i tanie, a efekt powinien być dobry jeśli jednak nie ufasz domowym sposobom czyszczenia srebra to możesz to zlecić komuś innemu.
Możesz skorzystać z usług jubilerskich jednak musisz wiedzieć, że to kosztuje.
Jubiler, który będzie się zajmował twoim srebrem zrobi to z pewnością dokładnie, a efekt zapewne będzie dobry.
Cena czyszczenia srebra u jubilera zależy od stanu w jakim jest srebro i od jego wagi, im wyższa waga tym większa cena.
Jeśli dalej nie jesteś przekonany do czyszczenia srebra domowymi sposobami to warto jest sprawdzić kto i gdzie w twojej okolicy świadczy usługi jubilerskie, warto też porównać ceny czyszczenia u kilku jubilerów żeby być wstępnie rozeznanym w cenach tej usługi.
Podsumowując jest wiele sposobów czyszczenia srebra w domu i są one naprawdę świetne, srebro po domowych zabiegach nie będzie wyglądało gorzej od srebra, które wyczyścił dla nas jubiler.
Nawet jeśli nie jesteśmy przekonani do domowych sposobów czyszczenia srebra to nie zaszkodzi spróbować i sprawdzić jaki efekt dadzą nam nasze zabiegi.
Nawet jeśli domowe sposoby nie pomogą to zawsze można udać się do jubilera, który zna się na swoim fachu i dokładnie wyczyści naszą biżuterię czy też srebrne sztućce.
Należy jednak pamiętać o tym, że jubiler ma również wiele innych zleceń, a my będziemy musieli poczekać aż przyjdzie kolej na nasze srebro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here