Jakimi zaletami wyróżniają się świece naturalne z woskiem sojowym?

Coraz częściej można usłyszeć o produkcie, jakim są świece naturalne z woskiem sojowym. Czy to kolejna fanaberia współczesnego świata, czy też produkt niosący liczne korzyści? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Korzyści naturalnych świec z woskiem sojowym

Przede wszystkim świece naturalne z woskiem sojowym zapewniają czystsze spalanie. Brak toksyn, substancji rakotwórczych i zanieczyszczeń oznacza, że rzadziej wywołują alergie. Ich produktem nie jest też sadza, jak w przypadku świec parafinowych na bazie ropy naftowej – co jest kolejnym atutem. Do tego dochodzi ich zdecydowanie dłuższa trwałość. Wosk sojowy spala się dłużej, co oznacza, że możesz cieszyć się świecą woskową na ogół o 30-50% więcej czasu niż ten, który może Ci zapewnić świeca parafinowa o takich samych rozmiarach.

Kolejną, nieco bardziej pośrednią zaletą świec naturalnych z woskiem sojowym jest fakt, iż zakup takiej świecy wspiera polskich rolników, którzy je produkują zamiast zagranicznych konglomeratów naftowych. Nie można też zapomnieć, iż jest to produkt biodegradowalny i rozpuszczalny w wodzie. Z racji tego, iż jak sama nazwa wskazuje te świece są wykonane z soi, są naturalnie biodegradowalne, co ułatwia czyszczenie przypadkowych wycieków za pomocą gorącej wody i mydła. Poza tym, wracając do bardziej ekonomicznych aspektów – ich zakup stymuluje gospodarkę, wykorzystuje się bowiem naturalne, odnawialne zasoby.

Świece naturalne z woskiem sojowym – jeszcze więcej korzyści!

Chcąc mieć absolutną pewność co do pełni zalet kupowanych świec naturalnych z woskiem sojowym, warto się upewnić iż użyty do ich produkcji wosk sojowy posiada certyfikat koszerności bowiem to znaczy iż taki produkt nie zawiera herbicydów, pestycydów ani materiałów modyfikowanych genetycznie.

Skoro jesteśmy już przy szukaniu świec z najlepszego i wiarygodnego źródła, warto ponadto upewnić się, iż producent u którego chcemy zamówić świece naturalne z woskiem sojowym używa do wykonania tychże świec naturalnych absolutnie wyłącznie wysokiej jakości mieszanek zapachowych. Miło też jest gdy ich tworzenie dopełnione jest przez zastosowanie idealnie dobranych olejków eterycznych oraz ekologicznych barwników, wtedy to właśnie można cieszyć się pełnią zalet tych świec, o jakich mowa w akapicie powyżej.

Co ciekawe, zwykle są to także świecie całkowicie pozbawione knotów z ołowiu lub cynku. Oczywiście mają one knoty, bo gdyby było inaczej nie byłyby już świecami, ale wszystkie ich knoty są wykonane z różnorodnych i zawsze naturalnych materiałów. Do najczęściej używanych należą knoty z bawełny, papieru lub konopi, każdy więc znajdzie odpowiednią wersję dla siebie bez problemu.

Artykuł powstał we współpracy z https://candleworld.com.pl/pol_m_Swiece-naturalne_Swiece-z-wosku-sojowego-589.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here