Samsung Galaxy S10: zalety i wady

Flagowce to najważniejsze modele w ofercie każdej firmy. W koreańskim koncernie jest nim Samsung Galaxy S10. Jak twierdzi producent, to najlepszy model z całej rodziny Samsungów i ma same zalety. Czy jest tak faktycznie? Sprawdzamy.

Duży ekran, świetne kamery, szybki procesor, wydajna bateria, atrakcyjny wygląd – to cechy Samsunga Galaxy S10, szczególnie podkreślane w każdej reklamie. Na końcu niej zawsze pojawia się cena. I to właśnie ona stanowi jeden z największych mankamentów tego modelu smartfona.

Samsung Galaxy S10 – czysty i wyraźny obraz

Samsung Galaxy S10 już na pierwszy rzut oka przyciąga za sprawą zakrzywionego ekranu, o przekątnej 6,1”, który niemal w pełni pokrywa powierzchnię telefonu. Wyświetlacz w technologii Inifinty-O zapewnia krystalicznie czysty i wyraźny obraz, choć niektórym może przeszkadzać umiejscowienie kamery z przodu.

Przy aplikacjach z białym tłem (np. Gmail) czarne kółko w prawym górnym rogu może być rozpraszające, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Pocieszającym jest fakt, że przedni aparat (z matrycą o rozdzielczości 10MP) gwarantuje pięknie rozmyte tło przy selfie. Amatorzy fotografii, ale i profesjonaliści nie powinni zawieść się na jakości zdjęć, jakie można zrobić przy użyciu jednego z trzech obiektywów z tyłu aparatu. Oprócz standardowej ogniskowej mamy do dyspozycji obiektyw szerokokątny i teleobiektyw, oferujący dwukrotne przybliżenie.

Bezpieczeństwo na wyciągnięcie…palca

Zastosowany w Galaxy S10 czytnik linii papilarnych podobno nie ma sobie równych. Po pierwsze: jest ukryty pod ekranem, a po drugie skanuje nasz palec w 3D przy użyciu ultradźwięków (coś jak USG u lekarza). Mamy też możliwość uruchomienia telefonu funkcją skanera twarzy.

By zapewnić tak wiele funkcji, telefon potrzebuje mocnego procesora. W przypadku Samsunga Galaxy S10 jest to Exynos 9820m, jeden z szybszych układów na rynku. Mocny procesor potrzebuje wytrzymałej baterii. Akumulator o pojemności 3400mAh, który nie jest specjalnie pojemny, ale wystarczająco dobry, by – przy umiejętnym korzystaniu z funkcji oszczędzania energii – móc utrzymać telefon „przy życiu” przez cały dzień. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość ładowania przez inny smartfon Samsung Galaxy, a gdy akurat nikogo nie ma w pobliżu z takim urządzeniem możemy szybko naładować nasz telefon do 60% w godzinę. 100% osiąga pół godziny później.

Samsung Galaxy S10 – nie wszystko złoto…

Niektórzy użytkownicy skarżą się na poręczność tego smartfona. Ze względu na swój smukły kształt i wypolerowane krawędzie telefon nie każdemu będzie pewnie leżał w dłoni. Zbyt wysoko umiejscowiony przycisk blokowania telefonu może być problemem dla osób z drobniejszymi dłońmi.

Inni za wadę mogą też uznać lekko wystające poza obrys obiektywy z tyłu. Oczywiście, gdyby były na równi z plecami telefon byłby grubszy i przez to pewnie mniej poręczny.

Jednak chyba nikt za wadę nie uzna wodoodporności urządzenia, które – jak gwarantuje producent – wytrzyma półtora metra pod wodą przez pół godziny. Samsung Galaxy S10 jest dostępny w kolorze białym, czarnym, zielonym i niebieskim. Mogą znaleźć się tacy, którym będzie przeszkadzał brak fioletowego, czy żółtego…

Zawsze jest coś za coś i pewnie nigdy nie powstanie telefon, który zadowoli wszystkich. Patrząc jednak obiektywnie, specyfikacja i funkcjonalności Samsunga Galaxy S10 sprawiają, że jest on jednym z lepszych na rynku smartfonów z systemem Android. A za luksusy trzeba płacić. W tym wypadku równowartość ceny dobrego laptopa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here