Tusz do drukarki – ile trzeba zapłacić za nowy wkład

Wydrukowane strony są coraz bledsze? A może urządzenie samo wyświetliło już komunikat o konieczności wymiany kartridża? Pierwszy zakup nowego wkładu dla niektórych może być niemiłym zaskoczeniem. Wyjaśniamy, ile kosztuje tusz do drukarki!

Koniec wkładu? Wiele osób nie wie, gdzie kupuje się nowe części eksploatacyjne, więc odruchowo wchodzi na witrynę producenta urządzenia. Ceny oryginalnych kartridżów są dość wysokie. Czy faktycznie trzeba aż tyle za nie płacić? Podpowiadamy, jak znaleźć tusz do drukarki w niższej cenie!

Ile kosztuje tusz do drukarki?

Cena wkładu do drukarki zależy od kilku czynników. Różne modele urządzenia mają przypisane inne typy pojemników z płynem lub proszkiem barwiącym. Profesjonalne, biurowe lub poligraficzne maszyny mają inne kartridże, niż modele do domowego użytku. Kupując wkład trzeba znaleźć konkretny produkt, dedykowany do posiadanego urządzenia.

Podstawową różnicą jest oczywiście to, czy posiadamy drukarkę laserową czy atramentową. W opcji pierwszej odpowiednim wkładem jest toner, natomiast w drugim – tusz. Są to zupełnie dwie różne części, ale potocznie te nazwy dość luźno stosuje się zamiennie. Laserowe modele są drogie, podobnie jak ich części eksploatacyjne. Te są jednak bardziej wydajne i odporne na wysychanie, przez co utrzymanie takiej drukarki w efekcie jest tańsze. Atramentowe modele kuszą niższymi cenami i świetną jakością wydruku, ale konieczność częstej wymiany kartridżów może skutecznie zniechęcić.

Nie bez znaczenia jest też to, jaki tusz do drukarki jest potrzebny. Nie zawsze jest sens kupować drogie kolorowe wkłady, gdy głównie drukuje się notatki, dokumenty czy inne pliki tekstowe. Zakup wyłącznie czarnego kartridża jest najtańszym rozwiązaniem.

Różnice między oryginalnym a zamiennym tuszem do drukarki

Nie masz pojęcia jaki tusz do drukarki kupić? Wchodząc na stronę producenta twojego sprzętu można zwykle w prosty sposób odnaleźć odpowiedni wkład. Jeśli dodatkowo urządzenie zostało zarejestrowane on-line, niektóre witryny automatycznie wykrywają podłączoną drukarkę i podsuwają właściwy produkt. Zamawiając wkłady w ten sposób możesz mieć pewność, że będą drogie. Wiele osób mimo wszystko decyduje się na zakup, ponieważ producenci zwykle ostrzegają, że jedynie oryginalne kartridże są zawsze w pełni kompatybilne. Niektórzy zachęcają także zapewnieniami o ekologicznym sposobie produkcji, gwarancjami najwyższej jakości druku i możliwością wymiany wadliwego komponentu. Czy jednak trzeba ulegać takim chwytom marketingowym?

W przypadku wielu osób w zupełności wystarczającym tuszem do drukarki będzie jego zamiennik, czyli tzw. wersja zgodna. Takie kartridże idealnie odwzorowują oryginalne wkłady, dlatego wbrew twierdzeniom producentów nie mają żadnego negatywnego wpływu na działanie urządzenia. Różnica w jakości nadruku jest w zasadzie niezauważalna, w szczególności, gdy kupi się czarny tusz. Przy tym takie wkłady są nawet kilkukrotnie tańsze od ich oryginalnych odpowiedników! Jeśli sporo się drukuje (notatek, dokumentów czy innych plików testowych) nie ma sensu przepłacać. Dzięki zamiennikom można zaoszczędzić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych rocznie!

Gdzie zamówić tusz do drukarki?

W Internecie można znaleźć witryny oferujące materiały poligraficzne w korzystnych cenach. Oryginalne wkłady w cenach hurtowych, a także dobrej jakości zamienniki dostać można np. na TonerPartner. Nie wiesz jakiego tuszu do drukarki szukać? Wygodna wyszukiwarka dorównuje tym wbudowanym w strony producentów drukarek. Nawet jeśli nie znasz dokładnej nazwy posiadanego modeli, wystarczy zaznaczyć kilka kryteriów, a w kilka minut znajdziesz odpowiedni kartridż. Niezależnie od tego, czy chcesz kupić oryginalny, czy zamienny tusz do drukarki, na pewno dostaniesz go w niższej cenie!

Tusz do drukarki może kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Nie musisz jednak płacić tyle, ile sugeruje producent. W Internecie znajdziesz ten sam lub bardzo podobny produkt w o wiele niższej cenie. Przekonaj się, ile uda Ci się zaoszczędzić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here